Wynajem

Znalezienie mieszkania do wynajęcia nie jest rzeczą łatwą i wymaga poświecenia dużej ilości czasu. Osoba szukająca lokalu musi być rozważna, ostrożna i mieć sprecyzowane wymagania. Zbytnia ufność, brak cierpliwości i chęć jak najszybszego dokonania transakcji mogą przynieść niemiłe konsekwencje, dlatego zastosuj się do poniższych rad.

Jeśli szukasz nieruchomości to skorzystaj z pomocy pośrednika, ponieważ:

 • wyselekcjonuje i sprawdzi za Ciebie aktualne oferty nieruchomości spełniające Twoje wymagania,
 • umówi na spotkanie z właścicielem na oglądanie lokalu,
 • udzieli on informacji odnośnie stanu prawnego danej nieruchomości,
 • doradzi sposoby rozwiązania różnych kwestii formalnych,
 • sprawdzi dokładnie stan nieruchomości,
 • pomoże ustalić cenę, wynajmu mieszkania, w tym wysokość kaucji, ponieważ zna lokalny rynek,
 • udzieli wsparcia przy spisaniu protokołu o stanie lokalu,
 • sprawdzi treść umowy na podstawie, której zostanie zawarta transakcja.

Opis najbardziej skomplikowanych i długotrwałych etapów kupna nieruchomości:

 1. Znalezienie ofert, których przeszukanie zajmuje dużo czasu. Należy wziąć pod uwagę, że część czasu traci się na oferty powtarzające się i nieaktualne. Skorzystaj z tego, że biura nieruchomości mają podpisane umowy z największymi portalami internetowymi
 2. Sprawdzenie mieszkania pod względem stanu i jego sytuacji prawnej. Lokale polecane przez pośredników są zawsze dokładnie skontrolowane.
 3. Spisanie z właścicielem mieszkania protokołu uwzględniającego obecny stan lokalu i sprzętów, które się w nim znajdują. W przyszłości, dzięki temu dokumentowi możemy uniknąć fałszywych oskarżeń o zniszczenie lub kradzież.
 4. Agent upewni się czy osoba chcąca wynająć nieruchomość naprawdę jest jej właścicielem, sprawdzi akt notarialny i księgę wieczystą. Pośrednik wie jak zachować się w sytuacji, kiedy osoba wynajmująca jest przedstawicielem właściciela lokalu.
 5. Zawarcie umowy. Dokładne określenie warunków obowiązującej umowy. Pośrednik podpowie Tobie o czym należy pamiętać podpisując umowę na czas nieokreślony, by okres wypowiedzenia był dla nas korzystny. Pomoc doradcy pozwoli uniknąć sytuacji nieoczekiwanej zmiany czynszu.
Warto powierzyć zadanie znalezienia lokalu do wynajęcia profesjonaliście tj. pośrednikowi nieruchomości. Agent jest osobistym doradcą, który znając Twoje wymagania i zdolności finansowe świadczy kompleksową usługę.