Najem

Najem nieruchomości

Biura nieruchomości świadczą kompleksową obsługę najmu nieruchomości. Przeprowadzają w imieniu najmującego całą, niestety złożoną i czasochłonną transakcję.
Na najmem nieruchomości składają się następujące etapy, w których pośrednik okaże się niezastąpiony przy:

  • ustaleniu stanu prawnego nieruchomości i doradzaniu w kwestiach prawnych na każdym etapie współpracy,
  • ocenie ekonomicznej rynku, wypromowaniu nieruchomości i nawiązaniu kontaktu z zainteresowanymi,
  • organizacji spotkań i prezentacji nieruchomości zainteresowanym,
  • oszacowaniu zdolności płatniczej kupującego i rozpoznaniu stopnia ryzyka transakcji,
  • uzgodnieniu szczegółów najmu (spisanie protokołu uzgodnień i protokołu zdawczo-odbiorczego),
  • zorganizowaniu spotkania, by zawrzeć umowę najmu (skompletowanie dokumentacji  i zebranie warunków ustalonych przez każdą ze stron transakcji).

Chcąc by transakcja najmu była pewniejszą, poproś o wsparcie pośrednika, on zastosuje  sposoby bezpiecznego najmu.

Sprawdzenie wiarygodności potencjalnego wynajmującego, z którym zamierzamy zawrzeć umowę najmu jest czynnością wymagającą dużego zaangażowania i skrupulatności. Bogaty w cenne doświadczenie pośrednik zwróci uwagę na szczegóły, które Tobie z ufności do ludzi nie przyszły by do głowy. Dbaj o swój czas.

Podejmując współpracę z agencją uzyskujesz dostęp do bazy danych osób szukających nieruchomości. Pośrednik wypromuje Twoją własność, doda do opisu zdjęcia, ustali terminy spotkań z zainteresowanymi, zaprezentuje lokal. Unikniesz sytuacji marnowania swojego cennego czasu, bo może zdarzyć się, że umówiona na obejrzenie mieszkania osoba bez słowa się nie pojawi.

Agent nieruchomości, wie jakimi dokumentami powinien okazać się kontrahent, by  potwierdzić jego prawdziwą tożsamość. Wywiad przeprowadzony przez specjalistę pozwoli określić sytuację materialną zainteresowanego lokalem. Pośrednik nie dopuści byś zawarł umowę z osobą niewypłacalną.

Pośrednik podpowie Tobie jak sformułować umowę, byś zastrzegł sobie możliwość do nadzorowania nieruchomości. Jest to ważne, bo bez zgody najemcy nie możesz wejść do wynajmowanej jemu nieruchomości.

Ustal z pośrednikiem jakie zabezpieczenia możesz zastosować przy najmie swojej własności. Profesjonalista pomoże określić właściwą wysokość kaucji i moment jej pobrania.

Ważne jest by w protokole zdawczo-odbiorczym zawrzeć szczegółowy opis wyposażenia i stanu technicznego wnętrza. Agent podpowie Tobie w jaki sposób zarchiwizować materiał o stanie lokalu sprzed najmu i czy ubezpieczyć rzeczy znajdujące się na terenie nieruchomości.

Jeśli wyrazisz chęć zawarcia umowy w postaci aktu notarialnego, to najlepiej zrób to w obecności pośrednika. Miej gwarancję, że płatności wynajmującego zostaną uregulowane.