Katalog dobrych biur nieruchomości

Dlaczego warto wybrać pośrednika, który działa w sieci biur?

2012-09-13 14:24:32 , (Współpraca z pośrednikiem. Na czym polega umowa z biurem nieruchomości?)

pośrednik z sieci biurWielokrotnie podczas zakupu lub sprzedaży nieruchomości napotykamy na dylemat,  z którym biurem nieruchomości nawiązać współpracę. Na rynku pośrednictwa nieruchomości jest wiele firm i tak naprawdę nie wiadomo, według jakich kryteriów ocenić, czy biuro jest godne uwagi, czy też nie. Jednym z najważniejszych jest zapewne informacja, czy biuro należy do sieci biur pośrednictwa nieruchomości.

Sieciowy pośrednik nieruchomości należący do korporacji posiada wiele szczególnych cech, których nie posiada niezrzeszony pośrednik. Jedną z nich jest możliwość przeszukiwania ofert w ramach jednego biura pośrednictwa. Osoba zainteresowana zakupem mieszkania np. w Łodzi może odwiedzić pośrednika w Warszawie. Firma posiadając bazę danych w sprawny  sposób wyszuka najdogodniejszą ofertę według preferencji klienta.
Sieciowe pośrednictwo nieruchomości posiadając niższe koszty utrzymania biura i korzystniejsze warunki ubezpieczeń, oferuje zazwyczaj korzystniejsze warunki cenowe dla klienta oraz utrzymuje wyższy standard usług w zakresie odpowiedzialności prawnej i finansowej. W przypadku biura na skalę krajową opinia klienta jest sprawą priorytetową, dlatego też jest on traktowany w szczególny sposób.

Regularne szkolenia w korporacyjnych pośrednictwach nieruchomości to na dzień dzisiejszy standard, który ponownie okazuje się ogromnym atutem dla klienta. Szkolenie takie przygotowuje pośrednika nieruchomości do skomplikowanych sytuacji, które wydarzyły się w innych regionach, a ponadto prezentuje się na nim trendy rozwojowe w dziedzinie nieruchomości.

Dzięki sprawdzonej bazie firm współpracujących sieciowe biura pośrednictwa w sprzedaży nieruchomości oferują całą gamę niezwykle korzystnych ofert towarzyszących. Najczęściej wybieranym przykładem oferty towarzyszącej jest połączenie zakupu z doradztwem kredytowym niezależnego eksperta.

Biura nieruchomości często pomagają w załatwianiu formalności w bankach i urzędach, możemy oczekiwać dużej pomocy przy komplementowaniu dokumentów oraz wyjaśniania znaczenia zapisów w umowie.
Wybierając sieciowość miejmy świadomość, że takie pośrednictwo ma stabilną markę na rynku w obrocie nieruchomościami. Takie biura posiadają ogromne doświadczenie w obsłudze klientów biznesowych, jak i indywidualnych.